пятница, 18 марта 2011 г.

Маски - коллагеновая маска.

коллагеновая маска

Колагеновая маска - високоефективне косметологічне засіб для продовження молодості шкіри і бореться з проявами старіння. Білок колаген забезпечує молодість шкіри, так як є її будівельним матеріалом - розташовуючись під епідермісом, він утворює каркас для підтримки шкіри в натягнутому стані, відновлюючи сполучні тканини. Молодість шкіри зберігається, поки утворення і вміст колагену не змінено. З віком стає необхідним його застосування ззовні, наприклад, у вигляді колагенової маски.

У результаті застосування колагенової маски на поверхні шкіри утворюється повітропроникна вологоутримуючі плівка. Молодість шкіри зберігається за рахунок зволожуючого і подтягивающего ефекту колагенової маски.

Застосування колагенової маски покращує мікроциркуляцію крові у верхніх шарах шкіри, активізує обмін речовин, виводить токсини. Колагенова маска прискорює процеси клітинної регенерації і розгладжує зморшки. Ефективна колагенова маска і при відновленні постпілінговой шкіри, для поліпшення загоєння ран.

Використання у складі колагенових масок активних добавок розширює можливості у справі збереження молодості шкіри. Колагенова маска сприяє очищенню шкіри, регулювання салоотделения, володіє антиоксидантною та протизапальною дією.

Колагенові маски підходять усім, так як безпечні і надають комплексний вплив - зволожують, відновлюють і регенерують шкіру, підтягують її і знімають втому, а все це - ключові моменти для збереження молодості шкіри. Особливо ефективно колагенові маски впливають на суху, шкіру, що в'яне.

Застосування колагенової маски можливо як у салоні краси, так і в домашніх умовах. Вона забезпечить молодість шкіри й активну протидію ознаками старіння.


Очень плохая училка. ( Плохая училка 2011 ) смотреть в кино.

Защита от солнца, выбираем spf

выбираем spf

Тривале перебування на сонці може завдати значної шкоди вашому організму. У першу чергу постраждає, зрозуміло, шкіра. Під дією УФ-променів прискорюються процеси фотостаріння шкіри, порушуються колагенові зв'язки, відновити які не під силу жодному новомодному засобу.

Захист від сонця косметикою з spf-фільтром (spf - sun protection factor) стала вимушеною необхідністю для профілактики раку шкіри і частиною щоденного догляду. Крім того, багато сучасних засобів з spf поєднують в собі і функцію захисту від сонця, і функцію денних зволожувачів для шкіри.

Вибираючи лосьйон, масло або крем, можна зіткнутися з проблемою вибору сонцезахисного фактора. До речі, лише одне згадування spf-фільтра на упаковці не означає, що захист від сонця вам гарантована. Зверніть увагу на склад засобу. Якщо серед інгредієнтів значаться такі речовини, покупка має сенс:
zinc oxide (оксид цинку);
titanium dioxide (діоксид титану);
avobenzone (авобензон);
Mexoryl SX;
Tinosorb;

Рівень захисту від сонця коливається від spf 2 до spf 60. Цифри означають, у скільки разів можна збільшити тривалість перебування на сонці. Так як час безпечного перебування під променями у людей різна, зручно користуватися наступним поділом на фототип:
1 тип - дуже світла шкіра, обгорає через 15-20 хвилин без захисту від сонця;
2 тип - світла шкіра, показник часу - 30 хвилин;
3 тип - среднесветлая шкіра з маслиновим відтінком - 40-45 хвилин;
4 тип - среднесмуглая шкіра - близько 60 хвилин;
5-6 тип - шкіра від коричневого до чорного кольору - 120 хвилин.

Приклад розрахунку: володар 3 типу, завдавши косметичний засіб із захистом від сонця spf 15, може відносно безпечно засмагати 40хвилин * 15spf = 600 хвилин. На практиці цей час істотно менше, так як людина пітніє, купається і сам засіб може механічно видалятися з шкіри.

Косметична захист від сонця з spf повинна наноситися на суху шкіру за 20 хвилин до виходу під відкрите небо і підлягати періодичному оновленню. Не забувайте: хмари не є скільки-небудь значимим перешкодою для УФ-променів, тому застосування сонцезахисних засобів має сенс і при хмарною погоді.

Матирующие средства "передовая пятерка"

салфетки
Матуючи серветки OIL-CONTROL BLOTTING PAPER від SHISEIDO
Моментально усувають жирний блиск, вкрай прості в застосуванні. Містять потужний компонент гідроксиапатит, який поглинає надлишок жиру і пероксид ліпіду з поверхні шкіри.
Лосьйон


Матуючий лосьйон BIOTHERM BIOPUR INSTANT TOUCH PORE REFINER від BIOTHERM

Матуючий лосьйон для комбінованої та жирної шкіри. Швидко звужує пори, впливаючи на шкіру на клітинному рівні. Наносити за допомогою спеціального вбудованого аплікатора невеликими мазками на проблемні області: ніс, лоб і підборіддя. Використовувати тільки на ретельно очищену шкіру і тільки перед нанесенням макіяжу.

 
Сироватка
 Нормалізуюча сироватка для звуження пор PORE MINIMIZING SERUM від CLARINS
Уповільнює процес вироблення шкірного сала, зменшує пори, вирівнює структуру шкіри, надає шкірі здоровий вигляд і матовість. Інтенсивна формула кошти на основі квіткових екстрактів і кислот стягує пори, а також гальмує вироблення шкірного сала, повертаючи нормальний рівень гідро-ліпідного обміну. Сироватка розрахована на тривале застосування і видимий результат - візуальне звуження пор - досягається після 3-4 тижнів щоденного застосування.Серед інгредієнтів екстракт гибискуса.

 
Лосьйон DIOR
Матуючий тонізуючий лосьйон для обличчя MATIFYING TONER від DIOR
Освіжаючий і дуже легкий лосьйон очищає Вашу шкіру, чудово видаляючи макіяж. Багата матуюча формула звужує пори, очищає і освіжає шкіру.Наноситься ватяним диском на очищену шкіру вранці і / або ввечері.
мус MAYBELLINE

Матуючий мус DREAM MATTE MOUSSE від MAYBELLINE
Нова високотехнологічна формула на основі силікону ідеально приховує недоліки, додаючи шкірі бездоганну матовість. Унікальна «збита» текстура завдяки присутності повітряних бульбашок дарує шкірі повітряно-ніжне відчуття і дозволяє уникнути ефекту маски.

Кислоты в косметике

Косметику з AHA та BHA-кислотами називають ексфоліанта, так як вона сприяє процесу ексфоліації, тобто отшелушіванію верхнього шару відмерлих епітеліальних клітин шкіри, «випускаючи на поверхню» здорову тканину. Таким чином поліпшуються текстура і колір шкіри, усувається закупорка пір, підвищуються тургор (пружність) і метаболічної активність шкірних покривів. Косметика підходить і для молодой кожи, і для зрілої, а також для фотоповрежденной, дуже сухе або стовщеної.

Ексфоліація проводиться за допомогою альфа - гідроксикислот (AHA) і однієї бета - гідроксикислоти (BHA). У AHA входить декілька кислот: лимонна, гліколевая, винна, молочна і яблучна, з них найбільш вивчені і використовуються в косметиці тільки гліколева і молочна. BHA-кислота лише одна - саліцилова.
косметика с кислотами АНА


Перевага кислот AHA і BHA в тому, що вони, на відміну від тих же скрабів, які працюють тільки на поверхні епітелію, здатні легко проникати в шкіру, відокремлюючи глибокі шари тканини, що омертвіла і прочищаючи пори, не чіпаючи і живлячи здорові клітини. Цим же і пояснюється поступове зниження видимого ефекту, оскільки спочатку використання косметики з BHA і AHA - кислотами ефект здається більш вражаючим, тому що очищаються досить глибокі шари шкіри і відразу видно контраст «до і після».

Основні відмінності між AHA і BHA - кислотами в тому, що AHA - водорозчинні, а BHA - жиророзчинні кислоти. Властивість BHA - кислоти дозволяє їй проникати у сальні залози і відшолушувати клітини, які там накопичуються і закупорюють протоки. Таким чином, BHA - кислота - непоганий засіб для боротьби з проблемною шкірою (вугри, чорні точки та інше), а AHA - кислота більш підходить для догляду за фотоповрежденной, сухою шкірою без проблем. Комбінації AHA і BHA - кислот не менш ефективні.

Щоб BHA і AHA - кислоти діяли ефективно, необхідні умови, які повинен забезпечити виробник косметики, і головними такими умовами є рН, або рівень кислотності, і концентрація AHA і BHA - кислот. Ці показники завжди пишуться на упаковці, тому варто купувати косметику з кислотами AHA і BHA у певних показниках, інакше користі від покупки буде рівно нуль.
AHA краще всього працюють в концентрації від 5% до 10% при рН від 3 до 4.
BHA найкраще працює в концентрації від 1% до 2% при рН рівному 3.

При зміні концентрації та рівня кислотності ефективність дії AHA і BHA - кислот різко знижується.

Косметика з AHA та BHA кислотами володіє дуже низьким дратівливим ефектом. Це пов'язано з тим, що BHA (саліцилова кислота) має зв'язок з аспірином (ацетилсаліцилова кислота), який володіє протизапальними властивостями. AHA - кислота має помірну дратівливим ефектом, який у більшості випадків не помітний, особливо в комбінації з BHA, але не рекомендується купувати косметику з більш високою концентрацією AHA - кислоти.

Таким чином, при регулярному використанні косметики з BHA і AHA - кислотами досягаються добрі результати і стан шкіри набагато покращується. Особливістю і в якомусь сенсі недоліком BHA і AHA - кислот є те, що вони мають дуже нетривалим дією, тобто при припиненні застосування косметики з BHA і AHA - кислотами шкіра швидко повернеться в початковий стан.

Косметика з AHA та BHA - кислотами сьогодні широко використовуються, однак будьте уважні, тому що багато виробників косметичної продукції не завжди дотримуються умови, при яких дія BHA і AHA найбільш ефективно. На упаковці часто вказуються наближені назви AHA - кислоти, начебто перерахування таких інгредієнтів як екстракт цукрового очерету, екстрактів фруктів, інших фруктових кислот (всього їх 5 і AHA одна з них). Однак треба знати, що інші кислоти або споріднені речовини не мають властивості AHA - кислоти. Те ж саме і з BHA, тільки в цьому випадку виробники додають кору верби, що містить саліцин, але ніяк не саліцилову кислоту, або BHA - кислоту (хоча і саліцин в процесі травлення перетворюється на саліцилову кислоту). Тому уважно читайте склади косметичних засобів з BHA і AHA - кислотами.

Чи користувалися Ви косметикою з кислотами? Якщо так, то кошти яких фірм Вам найбільше сподобалися? Можливо, Вам вдалося відшукати більш доступні аналоги, скажімо, Exfoliac. Чекаємо на ваші коментарі!

Косметика, глицерин.

У складі сучасних косметологічних засобів дуже часто можна побачити гліцерин, який є іноді самим головним (після води) компонентом косметики, наприклад, кремів. Існують версії про те, що гліцерин шкідливий для шкіри, тому що висушує її покриви. Інші ж версії говорять про те, що гліцерин в косметиці - прекрасний зволожувач.
глицерин


Вже дуже явне протиріччя. Що ж тут вірно? Давайте розберемося.

Гліцерин в чистому хімічному вигляді - трьохатомний спирт, за фізичними властивостями безбарвний, в'язкий і добре розчинний у воді. Ще одна важлива властивість гліцерину - гігроскопія, тобто здатність притягувати молекули води. Цим і пояснюється висушує гліцерину на шкіру. Але згадаємо фізику та хімію: для ефекту гігроскопіі молекул гліцерину повинно бути більше, ніж молекул води. Тобто все залежить від елементарного кількості гліцерину в косметиці. Якщо його багато, є ризик висушує, а якщо ж він присутній в оптимальних кількостях, то при нанесенні на шкіру своїм властивістю притягати воду гліцерин навпаки створює влагосберегающую пленочку.

Крім того, гліцерин корисний для клітин шкіри, так як його фрагменти входять до складу великої кількості клітинних та інших біологічних сполук, як, наприклад, клітинні мембрани і позаклітинна рідина, яка впливає на обмін речовин в мікроструктурах шкіри.

Так що перед застосуванням і покупкою косметики з гліцерином уважно вивчите її склад. Якщо в переліку інгредієнтів гліцерин стоїть на перших місцях - його процентний вміст досить висока, і на суху і нормальну шкіру така косметика матиме несприятливий вплив. Якщо ви бачите гліцерин посеред складу косметики або в кінці переліку інгредієнтів, то його концентрація мала і дана косметика має гарний зволожуючим ефектом.

Взагалі, гранично допустима концентрація глицерину в косметиці для частого користування десь 5 - 7%, при якій не буде висушувальною ефекту. Але є один дуже важливий нюанс - гліцерин з'єднується з водою, а вода є як у нас в порах, так і в повітрі. Якщо вологість повітря висока, то гліцерин в косметиці буде служити переносником цієї вологи в шкіру і вона буде природно зволожується. 

А при зниженій вологості або високій температурі, коли парів води навколо шкіри мало, гліцерин тягне зайві молекули води з глублежащіх шарів шкіри, і виходить ефект, коли ваша шкіра зволожує повітря навколо. Так що в спеку користуйтеся косметикою з гліцерином акуратніше, більше пийте чистої води, перебувай на свіжому повітрі і ваша шкіра завжди буде в прекрасному стані.

Косметика, история

Історія косметики досить мало вивчена, особливо в окремих аспектах, але це дуже цікава тема, так як перша косметика з'явилася у людей давно і протягом історії в деякій мірі відбивала і відображає психологію і звичаї людей різних епох. 


Саме по собі слово «косметика» грецького походження, однак традиція прикрашати своє обличчя з'явилася у людини ще з давніх часів. Перші згадки про косметику починаються ще з льодовикового періоду, коли первісна людина користувалася помадою і паличками для підфарбовування вій. Звичайно, це робилося не для краси, а в релігійних цілях, але тим не менш. Також і в стародавньому Єгипті: розписи осіб фараонів, жерців і інших представників вищих станів символізували заступництво богів, служили захистом від темних сил. Але єгиптяни виділилися і тим, що першими стали використовувати косметичні засоби у лікувальних цілях. Маслами вони пом'якшували шкіру, а ароматичними настоянками дезінфікували.

Поняття краси розширюється в Стародавній Греції і Римі, де косметика стає невід'ємною частиною життя суспільства, про що можна судити по цікавому висловом Платона - «жінка без косметики - що їжа без солі». З'являються ідеали краси, які збереглися і в наш час. Приміром, культ гарного і стрункого жіночого тіла. Гречанки користувалися порошками для вій, рум'янами, духами і ароматичними маслами. Замість дзеркал були поліровані бронзові пластини. Багато стародавніх розпису зображують косметику і красунь минулого за туалетом, і археологи знаходять безліч косметичних інструментів. Перша косметика використовувалася і у Вавилоні, Іудеї, Ассирії.

Раннє Середньовіччя серед багато чого знищила і косметологію. Мабуть, тільки «Канон лікарської науки» з тисячею косметичних рецептів залишився людству завдяки Ібн-Синьо або Авіценні. У той час бліда шкіра вважалася ознакою багатства і високого становища, а рум'янами та іншої косметикою користувалися виключно дівчата легкої поведінки.

Новий розквіт косметології припав на епоху Відродження і дійшов до нашого часу. З'являється поняття «моди», кількість косметичних засобів збільшується, змінюється їхній склад.

У більшості косметичних рецептів до нашого часу використовувалися трави, квіти, овочі, джерельна вода і навіть ягоди. При цьому майже всі косметичні засоби створювалися місцевими аптекарями і часто містили небезпечні речі, наприклад, ртутну і азотну кислоту. Використовувалися маски на основі домашніх рецептів - вівсянки, меду, яєчних жовтків. Для зміцнення вій застосовували касторову олію, рисовий порошок замість пудри, буряковий сік у якості рум'ян. Такі методи, до речі, дехто рекомендує й у наш час.

Сучасна косметика з'являється разом з новим ХХ століттям. Винайдено туш, тіні для вік на основі хни. З'являються сучасні пудра і рум'яна, перший блиск для губ. Паралельно і мода біжить вперед, з'являються все нові засоби краси, зачіски, наряди, прикраси. Сучасна жінка має величезний вибір косметики. Косметологія перетворилася на велику науку, що включає в себе і такі вузькі області медицини, як, приміром, пластична хірургія.

Наукові дослідження в дерматології добре фінансуються, і косметологічні методи швидко розширюються і йдуть вперед. Культ штучної краси міцно зміцнився в суспільстві, проте не забувайте про красу природну, і, саме головне, про красу внутрішню.

Сыворотка как средство омоложения.


Омолоджуючі сыроватки стали прекрасним доповненням до різних кремів з антиоксидантами, скраби, маски та інших засобів по догляду за шкірою обличчя. Що таке омолоджуюча сироватка? 
 Набір компонентів в омолоджуючих сироватках, як правило, не сильно відрізняється від компонентів багатьох кремів з антиоксидантами. Однак є різниця в тому, що найважливіші органічні компоненти сироваток знаходяться в набагато збільшеної концентрації, ніж у кремах. Наприклад: кількість гіалуронової кислоти в омолоджуючій сироватці в 10 разів більше, ніж у кремі; вміст рослинних екстрактів в омолоджуючій сироватці може бути 100%, а в кремі - лише 10%. 

Відповідно ефективність теж буде різна. З-за збільшеної концентрації активних речовин, омолоджуючі сироватки чітко поділені на спрямованість дії: для позбавлення від зморшок і ліфтингу шкіри, для вирівнювання і поліпшення кольору обличчя, для глибокого зволоження. 
Омолоджуючі сироватки дуже ефективно комбінувати з кремами для шкіри обличчя. Звичайно, це питання індивідуальний і його краще вирішувати з косметологом, але при застосуванні омолоджуючих сироваток косметологічний ефект набагато краще і бистрее.Кстаті, якщо говорити про витрати на красу, то сироватка, будь вона омолоджуюча або поживна - то засіб, на який слід розщедритися, нехай навіть серйозно заощадивши на кремі.

Какая терапия? Ароматерапия...

Ще з часів Стародавнього світу розширюється область знань про форми впливу на організм ароматичних речовин, які отримують з різних частин рослин.

Ароматерапия - це один з варіантів альтернативної медицини, науково доведений та обгрунтований. У всіх методах ароматерапії застосовують ефірні олії, які володіють унікальними і корисними для організму властивостями.

Корисні властивості ефірних масел полягають в нормалізації клітинного обміну речовин, що викликано взаємодією компонентів ефірних масел з гормонами, кислотами і ферментами організму. Ефірні олії мають заспокійливу або тонізуючу дію на органи або тканини, а також на нервову систему. При ароматерапії виникає свідомий чи підсвідомий позитивну відповідь організму на приємні запахи, і психічна реакція викликає фізіологічні зміни в організмі. Крім того, ефірні олії володіють вираженими антибактеріальними властивостями, що послужило початку широкомасштабних досліджень застосування ароматерапії в лікуванні інфекційних захворювань.

Властивості ефірних масел були відомі людям ще на ранніх стадіях розвитку суспільства, і більшість ароматів використовувалися у вигляді притирань (мазей) та фіміаму. У сучасній косметології та медицині розроблені нові методи ароматерапії, які дозволяють більш ефективно використовувати властивості ефірних олій: внутрішнє застосування, зовнішнє застосування (масаж, ванни, компреси) і розпилювання (інгаляції, спреї).

Цікавий факт: вважається, що появі ароматерапії, як напряму медицини в 20 столітті, послужив випадок: відомий французький хімік сильно обпік руку і тут же занурив її в ефірну олію лаванди. Рана швидко загоїлася, і це змусило хіміка переглянути корисні властивості ефірних олій.

Ароматерапія застосовується при лікуванні серцево-судинних захворювань, надаючи гіпотензивну, заспокійливу дію. «Гострі», «гарячі» властивості ефірних масел поліпшують мікроциркуляцію крові по організму, знижують прискорений ритм серця і задишку. При захворюванні нервової системи користуються заспокійливими властивостями ефірних масел. Також ароматерапія надає благотворну дію на травну та сечостатеву системи. При захворюваннях шкірного покриву ефірні олії виявляють антибактеріальні, омолоджуючі і відновлюючі якості. Крім того, ароматерапію використовують при захворюваннях м'язової і дихальної системи.

Через активні властивостей ефірних олій, ароматерапія протипоказана людям похилого віку і немовлятам, а також вагітним і алергікам.

Запам'ятайте!
Не можна застосовувати ефірні масла з підозрілих джерел та тяжкого хімічним складом, особливо з синтетичними добавками.
При проблемах зі шкірою уникати застосування цитрусових ефірних масел (особливо аїр, Сассафрас)
Не змішуйте ефірні масла ні з якими добавками, тому що можуть виділитися речовини з шкідливими властивостями.
Заборонено використовувати ефірні масла в чистому вигляді.

Намагайтеся відгородити себе від купівлі неякісних ефірних олій для ароматерапії. Купуйте засоби та набори для ароматерапії в перевірених місцях. Запам'ятайте, що будь-
засіб з ефірними маслами повинно зберігатися в темних скляних пляшках при постійній кімнатній температурі. Так ефірні масла не втратять свої корисні властивості. Термін придатності ефірних масел зазвичай не більше 1 року, проте деякі можуть зберігатися до 3 років. Звертайте увагу на наявність лише 100% натуральних ефірних олій в складі.

Аромакосметіка - лікувальна косметика, яку треба застосовувати дуже акуратно, прислухатися до своїх відчуттів і стежити за станом шкіри. Використовуйте ефірні олії з перервами до місяця, тому що організм звикає до їхнього впливу. Перерви в процедурах сприяють збереженню ефекту ароматерапії.

Технология омоложения.

 Вчені та лікарі розробляють різні інноваційні технології омолодження, і більшість методів полягає у застосуванні апаратної техніки, іноді в сукупності з медичними препаратами. Безліч кремів, скрабів, масок для обличчя та інше дають нетривалий ефект і впливають на верхні клітини шкіри. Однак причина старіння криється всередині самого організму.

Сучасні фармацевтичні технології омолодження виходять на новий рівень. В аптеках ось-ось з'являться таблетки, які мають додати нам кілька років життя і дати виражений косметологічний ефект. Основна речовина: коензим Q10. Омолоджуючі властивості коензиму Q10 давно відомі в косметології, і він активно використовується в косметиці. Основна його роль в організмі полягає в стимуляції енергетичного обміну клітини для вироблення життєвої енергії. Є думка, що зниження концентрації коензиму Q10 в організмі веде до старіння, тому що з віком його кількість різко знижується.

Тому нова технологія омолодження пропонує просто приймати таблетки з коензимом Q10, що однак викликає скептичні зауваження у деяких професорів медицини. Справа в тому, що концентрація коензиму Q10 може знижуватися з багатьох причин: від неправильного харчування до захворювань (бронхіальна астма, гіпертиреоз і інші). Тому лікарі рекомендують здорове харчування і режим, що значно ефективніше. Однак розробники запевняють, що результат буде через пару тижнів і обіцяють повернути гроші у випадку невдачі.

Крем для шрамов?

Шрамы и рубцы завжди були класичної косметологічної проблемою. Однак косметологи з Великобританії знайшли засіб від цього дефекту - унікальний препарат Noscar. У ході експериментів на руках добровольців робилися невеликі надрізи, які просочували спеціальному складом Noscar. Обробка рани тривала протягом усього її загоєння.

У результаті зі збільшенням дози препарату Noscar прискорювалася та швидкість загоєння рубця. До кінця експерименту від шрамів залишилися лише білі смужки, які потім також зникли. Як кажуть розробники Noscar, препарат впливає на щільність колагену в тканині, який бере участь в процесі рубцювання.

Результати досліджень британських учених відкривають новий напрям у косметології - лікування шрамів і рубців за допомогою косметичних препаратів. Noscar взяли на озброєння багато американських дерматологи та пластичні хірурги.

Вы пользуетесь водостойкой косметикой?

Все більш популярною серед жінок стає водостійка косметика. Багато фотомоделі, знаменитості та спортсменки користуються нею, беруть участь у рекламі таких засобів, що не дивно - на екрані або на обкладинці журналу треба завжди виглядати чудово в незалежності від погоди.

Першою з'явилася водостійка туш, яка не змивалася від сліз чи випадкової вологи. Слідом за тушшю були розроблені не стираються, помада і тональний крем. На даний момент лідер з продажу водостійкої косметики - всім відома компанія «Макс Фактор».

За рахунок чого досягається ефект водостійкості? Технології виробництва водостійкої косметики ревно зберігаються в секреті виробниками. Однак відомо, що головними компонентами водостійкої косметики є мінеральний віск (бджолиний віск, парафін, стеарин) і фіксують силіконові полімери, які мають високу летючість і випаровуються при першому ж контакті з повітрям. У результаті нанесена косметика покривається водовідштовхувальним плівкою, і фарбувальні речовини не контактують з повітряним середовищем, не стираються і не змиваються.

Але зворотний бік комфорту і краси у тому, що під такою полімерною плівкою (уявіть собі поліетиленовий пакет - плівка такою ж консистенції, але у багато разів тонше) шкіра не може дихати. І більше того, після нанесення водостійкої косметики пори забиваються частками важких металів, які у великій кількості присутні в водостійких косметичних засобах, і шкіра не може дихати близько доби! Це веде до відмирання клітин і ефекту фотостаріння. А при алергии - до висипань на шкірі.

Щодня жінки разом із звичайною косметикой і парфумерією накладають на шкіру близько 515 хімічних сполук. У водостійкою косметиці таких сполук набагато більше, і вони токсичнее. Вибір залишається за Вами, але ми все ж таки не рекомендуємо зловживати косметикою з водостійким ефектом.

Дорогая косметика не помагает?

Дуже часто споживачі косметики, придбавши ті чи інші засоби і заплативши за них значну суму, починають застосовувати їх, очікуючи чудового ефекту, будь то зволоження, живлення шкіри або її омолодження, підтяжка і т.д. 


Але минає місяць, другий, а ніяких змін в дзеркалі не спостерігається. Крім того, трапляються і неприємні моменти: стан шкіри стає навіть гірше, ніж було до застосування нових засобів. Спробуємо розібратися, чому так відбувається.

Отже, основними причинами неефективності косметики є (не вважаючи низької її якості, зрозуміло):
неправильний підбір косметики під тип шкіри. 
Шкіра змінюється протягом всього нашого життя, її стан залежить від нашого способу життя, екології, живлення й іншого. Тому необхідно підбирати косметику виходячи з усього цього; в Інтернет-просторі доступні численні відгуки про косметику, ознайомившись з якими, Ви точно не помилитеся при
виборі і використанні косметичних засобів;
застосування косметики, не враховуючи пору року. Для кожної пори року рекомендується застосовувати різні типи косметичних засобів, залежно від погоди та її впливу на вашу шкіру. 
Наприклад, жарким літом рекомендується користуватися не обтяжує пори, легкими зволожуючими флюїдами, взимку - зволожуючими кремами з більш щільною текстурою. Інший приклад: кошти з гліцерином як одним з основних інгредієнтів у складі краще не наносити на шкіру в суху погоду, коли вологість нижче норми;
наявність занадто великої кількості шкідливих добавок (барвників, консервантів, стабілізаторів) в косметичних засобах або присутність алергенів;
недостатній термін використання косметичного засобу. Велика частина препаратів дає ефект не відразу, а через деякий час. 
Тому для адекватної оцінки ефективності косметичного засобу рекомендується дотримуватися повного курсу її застосування;
використання занадто великої кількості косметики або її невірне поєднання. Велика кількість косметики, навіть дорогий, утруднить газообмін в шкірі і знизить ефективність її застосування. 
Якщо одночасно користуватися кремами з ацетилсаліциловою кислотою, гліколевої кислотою і ретиноїдами, то можна викликати сильне роздратування шкіри;
недотримання інструкції. Виробники не даремно розробляють для кожного косметичного засобу інструкції по його застосуванню та зберігання. Однак не всі їх дотримуються, чим можуть знизити ефективність препаратів;
витікання терміну придатності. 
Якою б дорогою косметика не була, ніколи не використовуйте її після закінчення терміну придатності. Подібні експерименти можуть призвести до серйозних проблем зі шкірою.
Вибираючи косметичні засоби, не варто сліпо вірити рекламі, беззастережно слідувати порадам друзів (нагадаємо, шкіра у всіх різна, і те, що підходить одній людині, зовсім не підходить іншому). 
 
Підхожу і ефективну косметику можна знайти лише методом проб і помилок, але скоротити пошуки вам допоможе ваша вдумливість і здатність аналізувати, співставляти і порівнювати ті відомості й факти про косметику, які сьогодні широко доступні для вивчення.

Косметика - DMAE

З'єднання DMAE (2-діметіламіноетанол) входить до складу косметичних кремів, губних помад, шампунів, мила і дитячих лосьйонів. Виробники косметичних засобів рекламують DMAE у своїй косметиці, як речовина, що збільшує клітини шкірних покривів за допомогою розширення внутрішньоклітинних порожнин - вакуолей, і таким чином розгладжує зморшки і складки шкіри.


DMAE використовується в багатьох косметичних засобах, однак у деяких вчених і фармацевтів виникло питання, чи є розширення вакуолей єдиним і кінцевим ефектом дії DMAE? Адже вакуоль - важлива клітинна структура (органела), яка необхідна клітці для життєдіяльності. Були проведені експерименти, в ході яких з'ясували, що DMAE дійсно розширює вакуолі, проте його дія цим не обмежується. Протягом наступних кількох годин вчені зафіксували різке уповільнення метаболізму і швидкості ділення клітин шкіри, а потім і загибель значної їх частини.

При концентрації DMAE, як в косметичних кремах, нанесення його на шкіру і збереження протягом 24 годин призводить до загибелі до 25% клітин шкіри. За словами вчених, метою дослідження була аж ніяк не дискредитація популярних косметичних брендів. Дослідники лише відзначили, що після таких результатів DMAE вимагає більш детального дослідження. І не дивно: якщо привселюдно заявити про вред DMAE і привести тому докази, то доведеться відмовитися від половини всієї косметики, якою люди користуються.

Багато компонентів косметичних засобів потребують додаткового вивчення, так як вони мають складну будову і при нанесенні на шкіру проникають у кровоносне русло, надаючи своє дії не тільки на кожу, але і на весь організм.

Крем с наночастицами

Людство стоїть на порозі глобального прориву у всіх галузях науки і виробництва - розвитку нанотехнологій та впровадження їх у життя. У рамках національної програми «Розвиток нанотехнологий в Росії» вітчизняні вчені синтезували унікальний за властивостями крем з наночастинками, який запросто замінить роботу пластичного хірурга: наприклад, для збільшення грудей на два розміри, досить наносити крем по 2 рази на день протягом тижня, а для зменшення сідниць на розмір, досить одного застосування. Продаж такого крему буде здійснюватися вже в недалекому майбутньому.

Кожа глаз, уход

Сама ніжна і тонка шкіра розташована навколо очей. Її особливістю є відсутність підшкірно-жирової клітковини, сальних залоз і обмеженість м'язів, які підтримують її пружність. Ми часто жмуримося, морщимося, і м'язи шкіри навколо очей завжди в русі, в результаті чого шкіра втрачає пружність. 
До всього іншого, темні круги від недосипів, набряки, почервоніння дуже впливають на зовнішній вигляд жінки. Щоб справиться з проблемною шкірою навколо очей, виглядати завжди свіжою і не турбується про свій зовнішній вигляд, необхідно навчитися правильно доглядати за шкірою навколо очей.

Правила догляду за шкірою навколо очей:
зволоження та живлення шкіри: після 25 років за областю навколо очей стає важче доглядати, так як клітини (погана екологія, харчування вносять свою роль) гірше утримують вологу. Тому необхідно використовувати професійні засоби з рекомендацією офтальмолога. При покупці зволожуючою косметики зверніть увагу на вміст у ній ліпосом, колагену, еластину, алантоїн і пантенола. Тільки ці речовини здатні заповнити втрату вологи, розгладити зморшки і тонізувати шкіру навколо очей. Косметику наносите ввечері, після вмивання, тонким шаром. 

Намагайтеся кожні чотири місяці міняти косметичну лінію для профілактики звикання шкіри; слідкуйте за чистотою шкіри навколо очей: не залишайте косметику на ніч, змивайте її косметичними засобами без вмісту спирту. Не змивайте макіяж за допомогою вати, краще використовуйте паперові серветки. Якщо зона навколо очей особливо чутлива, користуйтеся засобами з нейтральним значенням PH. 

Якщо ви користуєтеся стійкою незмивною тушшю, то змити її можна тільки за допомогою спеціальної косметики на масляній основі.

при косметичних дефектах: компреси з чаю є ефективним засобом при набряках. Ватний тампон в міцному чорному чаї накладаємо на область вік на 10 хвилин. Інший варіант - крижані маски (пластик з гелем у вигляді маски), які охолоджуються в холодильнику і прикладаються на ділянку очей на 10-15 хвилин. 

Але в будь-якому випадку, при набряках зверніться до фахівця, тому що це перший симптом порушення роботи нирок. Мішки під очима: основна причина їх появи - застій лімфи і з ними важко боротися. Головне, щоб під час сну голова принципово була вище тулуба, не зловживайте алкоголем, гострої та солоної їжею.

Как хранить косметику?

У косметики, як у будь-якого іншого продукту, є свої терміни придатності. Однак, з огляду на склад і види косметичних засобів (особливо це стосується косметики з органічними і натуральними компонентами), треба розраховувати термін придатності для кожного засобу окремо. Крім того, косметиці з натуральними компонентами при неправильному її зберіганні властиво втрачати свої якості навіть за півроку до кінця терміну придатності. Навіть якщо наносити макіяж без помилок, прострочена або невірно зберігалася косметика може все зіпсувати, а результат виявиться далеким від Ваших очікувань. А якщо косметичний засіб не містить консервантів, то псується воно в 3-4 рази швидше звичайного.

Швидше за все псується туш для вій: у холодильнику невідкрите засіб можна тримати близько року, а відкриту туш можна зберігати при кімнатній температурі близько 6 місяців. Помада зберігається близько двох років, а тіні можна використовувати протягом трьох, рідкі - в 2 рази менше. Термін придатності тонального крему 1 рік, а на жировій основі - 2-3 роки. Парфум в нерозпечатаному вигляді може зберігатися до 5 років, відкритий флакон - від 6 місяців до півтора років. На парфюме негативно позначається світло, у тому числі і електричний, тепло і вологість. Щоб термін придатності косметичного засобу не скорочувався, треба дотримуватися правил його зберігання.

Наприклад, баночки з кремами зберігати у ванній не можна, так як там висока вологість. У холодильнику відкриті средсва взагалі зберігати не рекомендується, а в спальні, навпаки, може бути надто сухо.

Кофе в косметике?

У косметології кава використовується вже давно. Багатьом відомі домашні скраби і маски для обличчя і тіла з кофейной гущи, які володіють прекрасним отшелушивающим і очищує дією. Крім того, при дослідженнях загального впливу кофеїну на організм, вчені прийшли до висновку, що латиноамериканські дівчата найменше страждають від целюліту і можуть похвалитися стрункою фігурою, пластикою і, крім того, темпераментом. А в латинській Америці кави - напій № 1. Таким чином, в результаті досліджень, кофеїн став активно використовуватися в косметиці, особливо в кремах для схуднення.


Кофеин підсилює процеси глікогенолізу і ліполізу (переробка жирів і вуглеводів в енергію), прискорює метаболічні процеси в тканинах. Саме цей механізм дії кофеїну з успіхом використовується в косметиці коригуючого впливу на жирову тканину (креми, гелі, обгортання, препарати для мезотерапії).

Янтарне обгортання тіла з кавою також винайдено на основі антицелюлітних властивостей кофеїну. Багато косметологічні та SPA компанії пропонують для своїх клієнтів професійні процедури для схуднення з незмінним компонентом в них - кава.

Косметика с витаминами.

У сучасних умовах життя клітини нашого організму не завжди отримують необхідну кількість вітамінів для підтримки своїх функцій, і в першу чергу це відбивається на клітинах шкіри. Тому багато споживачів сучасної косметики високо цінують зміст в косметичних засобах вітамінів, які нормалізують обмінні процеси в шкірі і збільшують ефективність косметики. Виходячи з цього, виробники косметичних засобів для залучення покупців намагаються додавати у свою продукцію різні органічні речовини, багаті вітамінами, про що пишуть на флаконах та етикетках косметичних засобів.

Проте співробітники Французької фармацевтичної лабораторії пішли набагато далі і розробили склад унікальної вітамінної косметики «Fruzina». Вітамінна косметика Fruzina, за словами фахівців, постачає організм добовою нормою вітамінів і мікроелементів. Ще однією особливістю вітамінної косметики Fruzina є те, що до її складу не входять консерванти, крім натуральних витяжок з фруктів і овочів. Вітамінна косметика Fruzina гипоаллергенна і всі компоненти відповідають стандартам якості.

Вітамінна косметика, безсумнівно, дуже корисна для шкіри і значно збільшує ефект інших косметичних засобів і процедур при постійному користуванні. Однак до недоліків подібної косметики можна віднести малі терміни придатності та, звичайно ж, ціна.

Целлюлит, как бороться?

  З подачі реклами целлюлит зайняв чільне місце в списку світових проблем краси. Найцікавіше, що ні вік, ні вага, ні обсяг не впливають на його наявність або відсутність. Фахівці-медики категорично уникають обговорювати це новомодне «захворювання», вважаючи, що ліподистрофія не представляє загрози для здоров'я. Багато гінекологів вважають целюліт одним з вторинних жіночих статевих ознак, а при його повній відсутності радять перевірити гормональний фон. Проте мало хто хоче мати подібну проблему, і тому всі нововведення антицелюлітної косметики швидко розкуповуються, але навіть її використання не завжди приносить результати.

Причина розчарувань:

Для початку, майже будь-які антицеллюлитные кремы обіцяють «помітне згладжування целюліту», а зовсім не його тотальне знищення. До того ж, результат ви зможете помітити не раніше ніж через 4 тижні інтенсивного щоденного втирання в проблемні зони вранці і ввечері. І головне, без раціонального харчування та фізичного навантаження перемогти целюліт вкрай проблематично.

Реальна користь:

Вхідні до складу антицелюлітних засобів речовини, такі як кофеїн, какао, екстракти водоростей, ефірні масла цитрусових, посилює мікроциркуляцію крові і сприяють виведенню токсинів. Саме завдяки цьому підшкірна жирова клітковина вирівнюється, зникає горбистість. До того ж такі креми істотно підтягують шкіру, покращують її тонус і повертають їй еластичність.

Биоматриксы - маски для лица

Биоматриксы - косметичні маски, виготовлені з біологічно активних субстанцій - колагену, водоростей, гіалуронової кислоти. Перевага біоматріксов полягає в тому, що ефект помітний відразу після проведення процедури догляду. Форма і наповнення такої маски для лица залежать від завдань, які ставить перед собою косметолог. Колагенові
біоматрікси зволожують і живлять шкіру, надають тонізуючу дію і підвищують тонус. Серед переваг біоматріксов - їх фізична, хімічна, біологічна стабільність і гіпоалергенність.

Что, если срок годности приобретенной косметики истек?

 Для початку новини партнерів: інтернет магазином косметики яка користуються і жінки,
купуючи товари для себе, і чоловіки, роблячи покупки для дам серця. І вже тут Ви точно не знайдете косметику з вичерпаним терміном придатності.

Багато хто не звертають уваги на термін придатності косметики, коли купують її в магазинах. Відповідно, іноді може попастися продукт з вичерпаним терміном придатності. Однак не всі споживачі косметики знають, що закон стоїть на сторожі їхніх інтересів.

За законом, продавці парфюмерії, косметичних засобів та продовольчих товарів повинні збувати свою продукцію з урахуванням її терміну придатності. Тобто у покупця, який придбав той чи інший товар, повинна бути можливість використовувати продукт до того, як у нього закінчиться термін зберігання. При цьому продавцям заборонено виставляти товар за заниженою вартістю, якщо термін придатності закінчується сьогодні або завтра.

У Державній Думі розглядають питання про створення продуктових стоків, де буде легально представлена ​​продукція за зниженими цінами, термін придатності якої закінчується. Проте експерти говорять, що подібні розпродажі можуть становити небезпеку для покупця.

Якщо ви придбали косметичний засіб і не звернули уваги на те, що термін придатності закінчується не пізніше, ніж на другий день покупки, то ви маєте повне право повернути придбаний товар продавцеві. При цьому ніякого значення не має той факт, була на товар знижка чи ні.

Завжди звертайте увагу на термін придатності, це швидко входить в корисну звичку!

Устали глаза? Фитолосьон.

Гарний одяг, легка хода і розкішне волосся - це ще не все: велика частина чарівності і краси криється в наших очах, а все інше лише підкреслює ваш вигляд. Тому, так необхідно стежити і правильно доглядати за обличчям, а особливо за очима і шкірою навколо очей, на яких відображаються стреси, втома, важка робота, погана екологія та інші несприятливі фактори.

Щоб зберегти красу ваших очей фахівці косметології різних країн (особливо у Франції) розробляють лінії натуральних лікувально-косметичних засобів високої якості для щоденного застосування, які доглядають за вашими очима і шкірою повік.

 Не так давно стали відомі фитолосьон для глаз - унікальні косметичні засоби з лікувальним ефектом. Вони усувають сліди втоми після роботи в офісі і повертають блиск очам. Препарати, як правило, створені на основі цілющих рослин і трав, вирощених в екологічно чистих районах Європи. Вхідний до складу лосьйонів входять екстракт ромашки (антисептичну дію), гамамелісу - звужує судини, буркун і бузина - знімає запалення і напруження. Такі лосьйони рекомендуються для усталых глаз після тривалої роботи за комп'ютером, при негативному впливу навколишнього середовища (задимленість, запиленість), а також тим, хто носить контактні лінзи. Головне, що компоненти таких лосьйонів гіпоалергенні і підходять навіть для чутливих очей (тим не менш, завжди уважно читайте протипоказання).

Новинка в косметологии!

Останнім часом на вітринах з'явилися косметичні засоби на основі міцелярної води. Кажуть, це дуже важливий компонент, який відмінно видаляє макіяж і підходить навіть для самої чутливої ​​шкіри. 
Що ж таке міцелярна вода? За словами виробників, кожна крапля лосьйону на основі міцелярної води містить безліч мікроскопічних, невидимих ​​оку крапельок - міцел. Потрапляючи на поверхню шкіри, вони вбирають у себе частки макіяжу і забруднень. 

Також ці косметичні засоби включають в себе невелику кількість абсолютно нешкідливих поверхнево-активних речовин, щоб надати шкірі гладкість, і натуральні добавки, наприклад, екстракт квітів апельсина. Лосьйони на основі міцелярної води заспокоюють роздратовану шкіру, освіжають у спеку, знімають почервоніння і доглядають за чутливим епідермісом. 
Існують два варіанти косметики на основі міцелярної води: тонік і засіб для зняття макіяжу. Міцелярна вода не вимагає особливого способу вживання - просто змочіть рідиною ватний тампон і протріть їм обличчя і шию. 

Однак з курсу фізики можна вичитати, що будь-яка вода по суті є міцелярної, оскільки всі молекули води об'єднані в міцели (групи). 

Ці міцели можуть бути різного розміру в залежності від температури води. Так що весь ефект косметики на основі міцелярної води швидше полягає в активних рослинних речовинах, які там присутні, ніж у воді, яка і в природі існує у вигляді міцел.

Уход за глазами

Скільки б ми не жили, нам завжди ніколи не буде вистачати одного - часу. Тому, якщо ви хочете дбати про своє здоров'я, і ​​не витрачати зайвий час на нанесення і змивання косметики (особливо, коли це необхідно зробити дуже швидко) - знімайте макіяж з очей за допомогою лосьйонів на фітоосновах. Наприклад, на квіткових водах - з волошки, троянди або гамамелісу. Вони зручний у застосуванні, легко знімають макіяж і ефективні проти набряклості і ефекту втоми шкіри століття. Тими ж властивостями володіють фітолосьони для зняття водостійких макіяжів - ніжні кошти, необхідні для того, щоб ідеально виглядати в будь-якій ситуації.

 
Будь-яка сама приваблива жінка може втомлюватися, а втома позначається на очах - у вигляді набряків і темних кіл. Але завдяки фитогели для кожи повік, які володіють зволожуючу дію, не містять ароматів і фарбників і містять натуральні водні екстракти цілющих трав шкіра пріобоетет свій норамльний колір і підтягнеться, приховає сліди стресів і напруги на обличчі. У серії таких кремів також входять регенеруючі маски для контурів очей з тонізуючу дію і крему від зморшок, стимулюючі клітинну активність і зміцнюють шкіру навколо очей.

 
Всі кошти незамінні при щоденному комплексному застосуванні, але час від часу необхідно приділяти ніжній шкірі вік значно більше уваги. Омолоджуючі сироватки для контуру очей по ефективності не поступаються професійним косметичним засобам. Вони містять вітамін Е і в більшості своїй цілий комплекс речовин, що уповільнюють процеси старіння шкіри, а також надають їй еластичність і пружність. Часто входить до складу сироватки екстракт зеленого чаю забезпечує зволожуючий і захисне властивості.

 
Натуральні лікувально-косметичні засоби на основі цілющих трав давно завоювали популярність завдяки своїм цілющим властивостям і високій ефективності.

Крем и шампунь?

Всі напевно чули, що кремы и шампуни мають і свої, перш за все, небажані, побічні, ефекти. Давайте розберемося, які. Занепокоєння викликає так званий «хімічний коктейль»: день у день на нашій шкірі змішуються безліч токсинів різних типів, і ніхто не знає в точності, не заподіють вони з плином часу істотну шкоду здоров'ю. У середньому людина користується щодня дев'ятьма продуктами гігієни, в яких міститься в загальній складності 126 різних хімічних інгредієнтів. За допомогою існуючих тестів на безпеку можна перевірити, чи не викликає даний продукт таких реакцій, як почервоніння шкіри, висип і свербіж, але довготривалий ефект на здоров'я людини і навколишнє середовище залишається недослідженим.

Хімікалії складають основу таких продуктів, як шампуні для волосся або крем для рук. Усмоктуючись в шкіру, вони можуть накопичуватися в жирових тканинах, а також у печінці, нирках, органах репродукції та мозку. Виробники косметики дуже обурюються на нібито необгрунтоване роздування з мухи слона, однак за фактами: лікарі знаходять промислові пластифікатори-фталати в сечі, консерванти-парабени - в пухлинах молочних залоз, штучні ароматизатори і антибактеріальні засоби - в молоці матерів, що годують. Як показали медичні дослідження, ароматичні речовини можуть провокувати астму, миючі засоби, що входять до складу шампунів, - пошкоджувати слизову оболонку очей, а хімічні речовини, використовувані для фарбування волосся - провокувати рак сечового міхура і лімфому (рак крові). Велика кількість компонентів, які входять до складу засобів особистої гігієни, перебувають у фахівців під підозрою як потенційні джерела ризику.

Якби мова йшла, наприклад, про фармацевтичні препарати, то вся продукція, що опинилася під підозрою, була б знята з продажу, а на вивчення безпеки препаратів були б виділені досить великі грошові суми. Що стосується парфумерної промисловості, то тут політика забезпечення безпеки пущена практично на самоплив. А оскільки більшість з нас схильні вірити обіцянкам, що наша шкіра від косметики стане гладкою і посмішка - білосніжною, продукти, що містять потенційно небезпечні речовини, продовжують продаватися і використовуватися, і ніхто, заходячи з ранку в свою ванну, не знає, наскільки отруйно вміст полички під дзеркалом.

Тушь и помада...

Є досить багато чуток, що в губній помаде міститься свинець. Аналіз 10 товарів різних виробників дійсно показав наявність, а й дуже низький вміст свинцю (від 0,09 до 3,06 частин на мільйон). Але вашому здоров'ю нічого не загрожує - це дуже мала концентрація, яка не може заподіяти істотної шкоди, запевняють токсикологи. Допустимий показник фарби для волосся, наприклад, 90 частин свинцю на мільйон. У більшості країн кількість свинцю в косметиці не регулюється. І тільки єдине канадський уряд намагається встановити допустимі показники, пропонуючи свій стандарт безпеки: 10 частин свинцю на мільйон. Але, як бачите, навіть у ці суворі рамки потрапляють всі виробники косметики. У косметиці від різних виробників відповідно різні концентрації шкідливих речовин. У туші для вій теж присутній свинець, але в допустимих кількостях. Звичайно, безпеку косметики багато в чому залежить від бренду: як правило, чим дорожче косметичні засоби, тим менше в них канцерогенів і інших шкідливих речовин. Тому і найдорожча косметика з натуральних компонентів. 


Косметологи радять вибирати туш для вій, у складі який присутні такі інгредієнти:
касторове масло - живить коріння і стимулює ріст вій;
бджолиний віск або парафін - робить вії товщі і об'ємніше;
пантенолол - нормалізує обмін речовин в структурах вій і покращує їх зовнішній вигляд;
протеїни (шовку, паростків пшениці) - впливають на зростання вій;
кератин - покриває вію тонкою плівкою і захищає її від пошкоджень;
ланолін - зволожує і запобігає ламкості вій;
вітаміни (провітамін В5, вітамін Е) - зміцнюють, харчують, роблять ваші вії шовковистим;
уф-фільтри - речовини, що захищають вії від дії ультрафіолету.