Ще з часів Стародавнього світу розширюється область знань про форми впливу на організм ароматичних речовин, які отримують з різних частин рослин.
Ароматерапия - це один з варіантів альтернативної медицини, науково доведений та обгрунтований. У всіх методах ароматерапії застосовують ефірні олії, які володіють унікальними і корисними для організму властивостями.
Ароматерапия - це один з варіантів альтернативної медицини, науково доведений та обгрунтований. У всіх методах ароматерапії застосовують ефірні олії, які володіють унікальними і корисними для організму властивостями.
Корисні властивості ефірних масел полягають в нормалізації клітинного обміну речовин, що викликано взаємодією компонентів ефірних масел з гормонами, кислотами і ферментами організму. Ефірні олії мають заспокійливу або тонізуючу дію на органи або тканини, а також на нервову систему. При ароматерапії виникає свідомий чи підсвідомий позитивну відповідь організму на приємні запахи, і психічна реакція викликає фізіологічні зміни в організмі. Крім того, ефірні олії володіють вираженими антибактеріальними властивостями, що послужило початку широкомасштабних досліджень застосування ароматерапії в лікуванні інфекційних захворювань.
Властивості ефірних масел були відомі людям ще на ранніх стадіях розвитку суспільства, і більшість ароматів використовувалися у вигляді притирань (мазей) та фіміаму. У сучасній косметології та медицині розроблені нові методи ароматерапії, які дозволяють більш ефективно використовувати властивості ефірних олій: внутрішнє застосування, зовнішнє застосування (масаж, ванни, компреси) і розпилювання (інгаляції, спреї).
Цікавий факт: вважається, що появі ароматерапії, як напряму медицини в 20 столітті, послужив випадок: відомий французький хімік сильно обпік руку і тут же занурив її в ефірну олію лаванди. Рана швидко загоїлася, і це змусило хіміка переглянути корисні властивості ефірних олій.
Ароматерапія застосовується при лікуванні серцево-судинних захворювань, надаючи гіпотензивну, заспокійливу дію. «Гострі», «гарячі» властивості ефірних масел поліпшують мікроциркуляцію крові по організму, знижують прискорений ритм серця і задишку. При захворюванні нервової системи користуються заспокійливими властивостями ефірних масел. Також ароматерапія надає благотворну дію на травну та сечостатеву системи. При захворюваннях шкірного покриву ефірні олії виявляють антибактеріальні, омолоджуючі і відновлюючі якості. Крім того, ароматерапію використовують при захворюваннях м'язової і дихальної системи.
Через активні властивостей ефірних олій, ароматерапія протипоказана людям похилого віку і немовлятам, а також вагітним і алергікам.
Запам'ятайте!
Не можна застосовувати ефірні масла з підозрілих джерел та тяжкого хімічним складом, особливо з синтетичними добавками.
При проблемах зі шкірою уникати застосування цитрусових ефірних масел (особливо аїр, Сассафрас)
Не змішуйте ефірні масла ні з якими добавками, тому що можуть виділитися речовини з шкідливими властивостями.
Заборонено використовувати ефірні масла в чистому вигляді.
Намагайтеся відгородити себе від купівлі неякісних ефірних олій для ароматерапії. Купуйте засоби та набори для ароматерапії в перевірених місцях. Запам'ятайте, що будь-
засіб з ефірними маслами повинно зберігатися в темних скляних пляшках при постійній кімнатній температурі. Так ефірні масла не втратять свої корисні властивості. Термін придатності ефірних масел зазвичай не більше 1 року, проте деякі можуть зберігатися до 3 років. Звертайте увагу на наявність лише 100% натуральних ефірних олій в складі.
Аромакосметіка - лікувальна косметика, яку треба застосовувати дуже акуратно, прислухатися до своїх відчуттів і стежити за станом шкіри. Використовуйте ефірні олії з перервами до місяця, тому що організм звикає до їхнього впливу. Перерви в процедурах сприяють збереженню ефекту ароматерапії.
Комментариев нет:
Отправить комментарий