пятница, 18 марта 2011 г.

Косметика, история

Історія косметики досить мало вивчена, особливо в окремих аспектах, але це дуже цікава тема, так як перша косметика з'явилася у людей давно і протягом історії в деякій мірі відбивала і відображає психологію і звичаї людей різних епох. 


Саме по собі слово «косметика» грецького походження, однак традиція прикрашати своє обличчя з'явилася у людини ще з давніх часів. Перші згадки про косметику починаються ще з льодовикового періоду, коли первісна людина користувалася помадою і паличками для підфарбовування вій. Звичайно, це робилося не для краси, а в релігійних цілях, але тим не менш. Також і в стародавньому Єгипті: розписи осіб фараонів, жерців і інших представників вищих станів символізували заступництво богів, служили захистом від темних сил. Але єгиптяни виділилися і тим, що першими стали використовувати косметичні засоби у лікувальних цілях. Маслами вони пом'якшували шкіру, а ароматичними настоянками дезінфікували.

Поняття краси розширюється в Стародавній Греції і Римі, де косметика стає невід'ємною частиною життя суспільства, про що можна судити по цікавому висловом Платона - «жінка без косметики - що їжа без солі». З'являються ідеали краси, які збереглися і в наш час. Приміром, культ гарного і стрункого жіночого тіла. Гречанки користувалися порошками для вій, рум'янами, духами і ароматичними маслами. Замість дзеркал були поліровані бронзові пластини. Багато стародавніх розпису зображують косметику і красунь минулого за туалетом, і археологи знаходять безліч косметичних інструментів. Перша косметика використовувалася і у Вавилоні, Іудеї, Ассирії.

Раннє Середньовіччя серед багато чого знищила і косметологію. Мабуть, тільки «Канон лікарської науки» з тисячею косметичних рецептів залишився людству завдяки Ібн-Синьо або Авіценні. У той час бліда шкіра вважалася ознакою багатства і високого становища, а рум'янами та іншої косметикою користувалися виключно дівчата легкої поведінки.

Новий розквіт косметології припав на епоху Відродження і дійшов до нашого часу. З'являється поняття «моди», кількість косметичних засобів збільшується, змінюється їхній склад.

У більшості косметичних рецептів до нашого часу використовувалися трави, квіти, овочі, джерельна вода і навіть ягоди. При цьому майже всі косметичні засоби створювалися місцевими аптекарями і часто містили небезпечні речі, наприклад, ртутну і азотну кислоту. Використовувалися маски на основі домашніх рецептів - вівсянки, меду, яєчних жовтків. Для зміцнення вій застосовували касторову олію, рисовий порошок замість пудри, буряковий сік у якості рум'ян. Такі методи, до речі, дехто рекомендує й у наш час.

Сучасна косметика з'являється разом з новим ХХ століттям. Винайдено туш, тіні для вік на основі хни. З'являються сучасні пудра і рум'яна, перший блиск для губ. Паралельно і мода біжить вперед, з'являються все нові засоби краси, зачіски, наряди, прикраси. Сучасна жінка має величезний вибір косметики. Косметологія перетворилася на велику науку, що включає в себе і такі вузькі області медицини, як, приміром, пластична хірургія.

Наукові дослідження в дерматології добре фінансуються, і косметологічні методи швидко розширюються і йдуть вперед. Культ штучної краси міцно зміцнився в суспільстві, проте не забувайте про красу природну, і, саме головне, про красу внутрішню.

Комментариев нет:

Отправить комментарий