пятница, 18 марта 2011 г.

Защита от солнца, выбираем spf

выбираем spf

Тривале перебування на сонці може завдати значної шкоди вашому організму. У першу чергу постраждає, зрозуміло, шкіра. Під дією УФ-променів прискорюються процеси фотостаріння шкіри, порушуються колагенові зв'язки, відновити які не під силу жодному новомодному засобу.

Захист від сонця косметикою з spf-фільтром (spf - sun protection factor) стала вимушеною необхідністю для профілактики раку шкіри і частиною щоденного догляду. Крім того, багато сучасних засобів з spf поєднують в собі і функцію захисту від сонця, і функцію денних зволожувачів для шкіри.

Вибираючи лосьйон, масло або крем, можна зіткнутися з проблемою вибору сонцезахисного фактора. До речі, лише одне згадування spf-фільтра на упаковці не означає, що захист від сонця вам гарантована. Зверніть увагу на склад засобу. Якщо серед інгредієнтів значаться такі речовини, покупка має сенс:
zinc oxide (оксид цинку);
titanium dioxide (діоксид титану);
avobenzone (авобензон);
Mexoryl SX;
Tinosorb;

Рівень захисту від сонця коливається від spf 2 до spf 60. Цифри означають, у скільки разів можна збільшити тривалість перебування на сонці. Так як час безпечного перебування під променями у людей різна, зручно користуватися наступним поділом на фототип:
1 тип - дуже світла шкіра, обгорає через 15-20 хвилин без захисту від сонця;
2 тип - світла шкіра, показник часу - 30 хвилин;
3 тип - среднесветлая шкіра з маслиновим відтінком - 40-45 хвилин;
4 тип - среднесмуглая шкіра - близько 60 хвилин;
5-6 тип - шкіра від коричневого до чорного кольору - 120 хвилин.

Приклад розрахунку: володар 3 типу, завдавши косметичний засіб із захистом від сонця spf 15, може відносно безпечно засмагати 40хвилин * 15spf = 600 хвилин. На практиці цей час істотно менше, так як людина пітніє, купається і сам засіб може механічно видалятися з шкіри.

Косметична захист від сонця з spf повинна наноситися на суху шкіру за 20 хвилин до виходу під відкрите небо і підлягати періодичному оновленню. Не забувайте: хмари не є скільки-небудь значимим перешкодою для УФ-променів, тому застосування сонцезахисних засобів має сенс і при хмарною погоді.

Комментариев нет:

Отправить комментарий