пятница, 18 марта 2011 г.

Кислоты в косметике

Косметику з AHA та BHA-кислотами називають ексфоліанта, так як вона сприяє процесу ексфоліації, тобто отшелушіванію верхнього шару відмерлих епітеліальних клітин шкіри, «випускаючи на поверхню» здорову тканину. Таким чином поліпшуються текстура і колір шкіри, усувається закупорка пір, підвищуються тургор (пружність) і метаболічної активність шкірних покривів. Косметика підходить і для молодой кожи, і для зрілої, а також для фотоповрежденной, дуже сухе або стовщеної.

Ексфоліація проводиться за допомогою альфа - гідроксикислот (AHA) і однієї бета - гідроксикислоти (BHA). У AHA входить декілька кислот: лимонна, гліколевая, винна, молочна і яблучна, з них найбільш вивчені і використовуються в косметиці тільки гліколева і молочна. BHA-кислота лише одна - саліцилова.
косметика с кислотами АНА


Перевага кислот AHA і BHA в тому, що вони, на відміну від тих же скрабів, які працюють тільки на поверхні епітелію, здатні легко проникати в шкіру, відокремлюючи глибокі шари тканини, що омертвіла і прочищаючи пори, не чіпаючи і живлячи здорові клітини. Цим же і пояснюється поступове зниження видимого ефекту, оскільки спочатку використання косметики з BHA і AHA - кислотами ефект здається більш вражаючим, тому що очищаються досить глибокі шари шкіри і відразу видно контраст «до і після».

Основні відмінності між AHA і BHA - кислотами в тому, що AHA - водорозчинні, а BHA - жиророзчинні кислоти. Властивість BHA - кислоти дозволяє їй проникати у сальні залози і відшолушувати клітини, які там накопичуються і закупорюють протоки. Таким чином, BHA - кислота - непоганий засіб для боротьби з проблемною шкірою (вугри, чорні точки та інше), а AHA - кислота більш підходить для догляду за фотоповрежденной, сухою шкірою без проблем. Комбінації AHA і BHA - кислот не менш ефективні.

Щоб BHA і AHA - кислоти діяли ефективно, необхідні умови, які повинен забезпечити виробник косметики, і головними такими умовами є рН, або рівень кислотності, і концентрація AHA і BHA - кислот. Ці показники завжди пишуться на упаковці, тому варто купувати косметику з кислотами AHA і BHA у певних показниках, інакше користі від покупки буде рівно нуль.
AHA краще всього працюють в концентрації від 5% до 10% при рН від 3 до 4.
BHA найкраще працює в концентрації від 1% до 2% при рН рівному 3.

При зміні концентрації та рівня кислотності ефективність дії AHA і BHA - кислот різко знижується.

Косметика з AHA та BHA кислотами володіє дуже низьким дратівливим ефектом. Це пов'язано з тим, що BHA (саліцилова кислота) має зв'язок з аспірином (ацетилсаліцилова кислота), який володіє протизапальними властивостями. AHA - кислота має помірну дратівливим ефектом, який у більшості випадків не помітний, особливо в комбінації з BHA, але не рекомендується купувати косметику з більш високою концентрацією AHA - кислоти.

Таким чином, при регулярному використанні косметики з BHA і AHA - кислотами досягаються добрі результати і стан шкіри набагато покращується. Особливістю і в якомусь сенсі недоліком BHA і AHA - кислот є те, що вони мають дуже нетривалим дією, тобто при припиненні застосування косметики з BHA і AHA - кислотами шкіра швидко повернеться в початковий стан.

Косметика з AHA та BHA - кислотами сьогодні широко використовуються, однак будьте уважні, тому що багато виробників косметичної продукції не завжди дотримуються умови, при яких дія BHA і AHA найбільш ефективно. На упаковці часто вказуються наближені назви AHA - кислоти, начебто перерахування таких інгредієнтів як екстракт цукрового очерету, екстрактів фруктів, інших фруктових кислот (всього їх 5 і AHA одна з них). Однак треба знати, що інші кислоти або споріднені речовини не мають властивості AHA - кислоти. Те ж саме і з BHA, тільки в цьому випадку виробники додають кору верби, що містить саліцин, але ніяк не саліцилову кислоту, або BHA - кислоту (хоча і саліцин в процесі травлення перетворюється на саліцилову кислоту). Тому уважно читайте склади косметичних засобів з BHA і AHA - кислотами.

Чи користувалися Ви косметикою з кислотами? Якщо так, то кошти яких фірм Вам найбільше сподобалися? Можливо, Вам вдалося відшукати більш доступні аналоги, скажімо, Exfoliac. Чекаємо на ваші коментарі!

Комментариев нет:

Отправить комментарий